Norbert Kowalik

Norbert Kowalik

Trener personalny

O Norbercie

Pracuj wytrwale

Chociaż moją pierwszą pasją były szachy, od najmłodszych lat miałem zamiłowanie do sportu i aktywności fizycznej.

W szkole podstawowej rozpocząłem treningi karate, które niewątpliwie kształtowały moją osobowość, uczyły pokory i systematyczności. Po kilku latach regularnych treningów trafiłem do grupy zawodniczej. Będąc w sekcji sportowej moje treningi odbywały się rano przed szkołą i wieczorem po zajęciach lekcyjnych. Było to bardzo duże obciążenie ale moja determinacja w osiągnięciu celu, jakim była wygrana na  międzynarodowych zawodach była również ogromna. Przygotowując się do startu musiałem zmieścić  się w określonej kategorii wagowej. Mój ówczesny trener chociaż chciał dobrze, jak się później okazało nie miał totalnie zielonego pojęcia na temat żywienia w sporcie, przygotowania fizycznego, periodyzacji treningu czy odnowy biologicznej. Nie wiedział jak optymalnie przygotować zawodnika do startu. Treningi karate charakteryzowały się codziennym ,,zajazdem” a ja myślałem, że tak po prostu ma być. Nie było tam elementów profilaktyki przeciw urazowej, zbilansowanej diety uwzględniającej tak naprawdę olbrzymią aktywność fizyczną czy cyklicznego planowania obciążeń.

Będąc wycieńczony głodówką, źle  się regenerowałem, bolały mnie stawy a moja dyspozycja nie była najlepsza. Długo oczekiwany dzień startu i przegrana. Przegrałem walkę, przegrałem zawody do których przygotowywałem się długi czas. Naprawdę włożyłem w  to całe serce, tą przegraną osobiście przeżyłem bardzo mocno. To był moment przełomowy.

Gdy otrząsnąłem się i wróciłem do normalnego życia, powiedziałem dosyć ! coś  jest nie tak. Wcześniej ślepo wpatrzony w polecenia trenera, zacząłem wszystko analizować, szukałem wiedzy w internecie i  w książkach, zacząłem jeździć na konferencje naukowe oraz kongresy branżowe,  na których jak się później okazało  byłem najmłodszy ze wszystkich uczestników. Prężnie działałem i zdobywałem wiedzę. Przed rozpoczęciem studiów na AWF wieku 19 lat byłem już czynnym instruktorem 3 dyscyplin  (Karate, kulturystyka oraz trójbój siłowy) oraz ratownikiem WOPR. Podczas studiów procowałem jako instruktor Karate oraz trener na siłowni. Na kursy, szkolenia i konferencje wydawałem praktycznie wszystkie zarobione pieniądze. Kolejnym etapem edukacja poza granicami naszego kraju (Niemcy, Holandia. Anglia), studia doktoranckie (Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie), praca jako wykładowca akademicki, szkoleniowiec ale przede wszystkim trener.

Trenerem jestem od 13 lat przez ten czas pracowałem  z dziećmi i dorosłymi trenującymi rekreacyjnie oraz sportowcami wyczynowymi.( m.in z kulturystami, zawodowymi bokserami, tenisistami, golfistami, zawodnikami kadry narodowej w boksie olimpijskim, zawodnikami kadry narodowej w szermierce oraz triathlonistami czy narciarzami ). Jestem autorem publikacji naukowych oraz publikacji w prasie i portalach branżowych ( Magazyn Strefa Trenera).  Bywam prelegentem na konferencjach i kongresach sportowych. Prowadzę również bloga dla trenerów personalnych, gdzie piszę o metodyce treningowej.

Jako doświadczony trener i metodyk  z powodzeniem pomogę Ci zrealizować Twoje cele sylwetkowe, sprawnościowe i zdrowotne.

Wszystkie prezentowane przeze mnie ćwiczenia i zalecenia mają swoje potwierdzenie w praktyce i badaniach naukowych.

Zarezerwuj konsultację

Oferta

PLAN TRENINGOWY

od 66 PLN

Wybierz plan

Nasze plany treningowe to nie tylko indywidualna rozpiska. To plany przygotowane całkowicie pod Ciebie oraz dostęp do filmów instruktażowych

PLAN DIETETYCZNY

od 66 PLN

Wybierz plan

Nasz plan dietetyczny pozwoli Ci osiągnąć upragnioną sylwetkę w zdrowy sposób. To właśnie dieta odpowiada za 80% efektów Twojego treningu.

PAKIET DIETA + TRENING

od 83 PLN

Wybierz plan

Najskuteczniejszym przepisem na osiągnięcie wymarzonej sylwetki jest połączenie treningu siłowego z odpowiednim odżywianiem.